Platformy Vertimax mají pokročilou technologii odporu, která umožňuje sportovcům všech věkových skupin trénovat v horizontální i vertikální rovině se zátěží na specifických částech těla, což vede k mimořádnému zlepšení sportovního výkonu. Špičkoví profesionálové stejně tak jako sportovci na vysokých, středních a mládežnických úrovních se spoléhají na technologii VertiMax, aby zvýšili svůj výkon na při hře na ledě.

Zatímco u klasických gumových expandérů roste jejich odpor se zvyšující se vzdáleností, u VertiMaxu zůstává odporová síla konstantní, a to až do vzdálenosti 40m (dle typu VertiMax platformy). To znamená, že sportovci mohou dokončit více nepřetržitých opakování pro jakékoli dané pohybové cvičení.

Přírůstek síly z odporového tréninku úzce souvisí s rychlostí, s jakou se cviky provádějí. Trénink s nízkou rychlostí jako těžké dřepy vytváří nízkou rychlost a trénink s vysokou rychlostí vytváří vysokou rychlost. Pro rychlý sport, jakým lední hokej je, musíte zapojit trénink s nízkým zatížením a vysokou rychlostí. Jednoduše řečeno, schopnost generovat větší sílu při vyšších rychlostech povede přímo ke zvýšené rychlosti.

Hokej vyžaduje vynikající kombinaci síly, rychlosti, výbušnosti a vytrvalosti, aby byla dominantní silou na ledě. Provádění hokejových cvičení na VertiMaxu V8 v našem tréninkovém centru HDC ČR v rámci kondiční přípravy výrazně zvyšuje výbušnou sílu nohou a vytrvalost rychlosti a radikálně zvyšuje výkon hry od začátku do konce. Dva jednoduché hokejové tréninky na VertiMaxu V8 2-3krát týdně stačí ke posunutí výkonu jakéhokoli hráče ledního hokeje na vyšší úroveň.

Pro kondiční trénink v ledním hokeji přinášejí platformy VertiMax V8 zejména tyto klíčové přínosy:

  • zvyšování síly ve vysoké rychlosti
  • zvýšení výbušnosti
  • posílení stability
  • maximalizace zrychlení
  • posílení středu těla

Ve specializovaném hockey gymu v HDC ČR používáme 3 platformy VertiMax V8 na individuální i skupinový trénink v rámci předsezónní přípravy hráčů, tréninkových kempů i standardních programů.