Oba začali před třemi lety pracovat na individuálním rozvoji svých hokejových dovedností v HDC ČR. Od nastávající sezóny budou v americké Tier 1 Elite Hockey League hrát za San Jose Jr. Sharks s top týmy juniorní NHL.

Karel (2008) a Jakub (2010) Makovcovi milují hokej od malička a vždy pro svůj rozvoj dělali víc než ostatní. Na podzim 2019 vstoupili do systému rozvoje individuálních hráčských dovedností v HDC ČR. Systém rozvoje vychází z diagnostiky všeobecných i specifických schopností, na jejímž základě je stanoven rozvojový tréninkový plán. Oba borci prošli komplexním tréninkovým procesem optimálně kombinujícím různá tréninková prostředí jako skatemill, střelecká zóna, hokejový gym a led. Pracovali na technice bruslení, kondici, obratnosti, síle i herních činnostech jednotlivce. Vše nad rámec klubových tréninků. Vedle toho absolvovali oba hráči řadu specializovaných kempů a vedle klubových zápasů odehráli bezpočet utkání v dresech výběrových týmů.

Dřina, píle a možnost trénovat v nejmodernějším hokejovém tréninkovém centru v ČR přinesla nakonec oběma sportovcům nominaci do juniorského týmu San Jose Sharks. Od Sezony 2022-23 se tak budou utkávat se stejně talentovanými hráči z týmů Dallas Stars, Philadelphia Flyers, Washington Capitols a dalšími v rámci prestižní americké ligy Elite Hockey League.

Na start v novém týmu se budou celý červenec připravovat v programu Předsezónní přípravy pro dorost a juniory v HDC ČR. Z úspěchu Kuby a Karla máme obrovskou radost a moc jim gratulujeme. A pro nás je to další motivace ke kvalitní práci na systematickém rozvoji hráčů.

Tým HDC ČR