10 důvodů proč se přihlásit na letní hokejové kempy HDC ČR


Letní období je pro hokejové hráče neodmyslitelně spjato s předsezónní přípravou. Zatímco období května a června je věnováno týmové fyzické a kondiční přípravě, zaměřujeme se v období července v našem diagnostickém a sportovním centru HDC Česká republika u dětí a mládeže na rozvoj všestranných hokejových dovedností. Zde je 10 důvodů, proč se přihlásit na letní kempy právě u nás.

1.      Unikátní tréninkové centrum

HDC ČR je největší tréninkové centrum s moderním diagnostickým i tréninkovým vybavením. Vlastní centrum je rozděleno do funkčních zón – diagnostická zóna, fitness zóna, zóna střelby a zóna bruslení. Vedle toho využívá centrum dvě ledové plochy, bazén, venkovní atletické centrum a mnoho dalších sportovišť. Centrum disponuje moderním tréninkovým vybavením a technologiemi: dva trenažéry bruslení, Shooting Navigation (systém na nácvik a vyhodnocování přesnosti střelby), Peripheral Vision (systém na trénink periferního vidění), Life Delay (snímání hráčů kamerovým systémem pro bezprostřední zpětnou vazbu), Winmill (střelecký a nahrávací trenažér), 3 Vertimaxy, kompletní vybavení specializovaného hokejového gymu atd. Vedle toho používáme nejmodernější diagnostická zařízení pro testování kondičně-koordinačních schopností hráčů na suchu, na ledě i na trenažéru bruslení.

2.      Vlastní hokejová hala

Pro období letních kempů máme zapůjčenou celou zimní halu a můžeme tedy přizpůsobovat tréninky na ledě jak počtu hráčů na kempu, tak zařazovat i individuální tréninkové programy. V létě tedy kombinujeme kempy, individuální tréninky i předsezónní přípravu. Tréninkový plán kempů obsahuje až 3 ledy denně.

3.      Trenažéry bruslení

Moderní hokej vyžaduje rozvoj individuálních dovedností hráčů. K těm patří technika bruslení, individuální herní činnosti (vedení kotouče, přihrávky, střelba,…), periferní vidění a kondice bruslení. V HDC ČR rozvíjíme všechny tyto činnosti kromě tréninku na ledě zejména na trenažérech bruslení. Neustálá korekce ze strany trenéra, permanentní zpětná vazba hráčům kamerovým systémem, Laser Guide, sklon roviny bruslení a další tvoří perfektní podmínky pro trénink.

4.      Střelecká zóna

Více než 260m2 syntetického ledu umožňuje nácvik střelby, stickhandlingu, driblingu, přihrávek a dalších individuálních činností pro jednotlivce i skupiny hráčů na bruslích i bez nich. Systém Shooting Navigation (systém na nácvik a vyhodnocování přesnosti střelby) a střelecký a nahrávací automat Winmill doplňují ideální tréninkové podmínky.

5.      Nejlepší hokejový gym

Suchá příprava hokejistů vyžaduje odpovídající prostředí pro nácvik síly, síly v rychlosti, výbušnosti, zrychlení i kondice. Náš hokejový gym představuje pro takovýto trénink optimální prostředí. Silová zóna, funkční zóna, plyo-zóna, aerobní zóna a zóna agility tvoří logické členění. Dvě běžecké dráhy, dráha pro zátěžové saně, Vertimaxy, rotopedy, závěsné systémy TRX, nestabilní podložky Bosu a mnoho dalších doplňují základní vybavení činkami, medicinbaly, švihadly, expandery a dalším.

6.      Venkovní atletická příprava

Trénink dynamické síly, výbušnosti a zrychlení patří neodmyslitelně do tréninkových programů našich letních hokejových kempů. Venkovní atletické centrum s tartanovým povrchem a multifunkčními hřišti je součástí komplexu HDC ČR.

7.      Regenerace v bazéně

V žádném tréninkovém programu nesmí chybět regenerace. HDC ČR v letních kempech využívá bazén, který se nachází hned vedle centra. Odborný dozor trenérů zajišťuje optimální regeneraci a přípravu na další trénink.

8.      Profesionální trenéři

Klademe důraz na odbornost a zkušenost. Naši trenéři kromě trenérských licencí procházejí neustálým vzděláváním centra HDC ČR. Dbáme na specializace pro všestranný rozvoj hráčů. Máme specializované trenéry na kondici, techniku bruslení, vedení kotouče a střelbu, herní dovednosti,

9.      Hokejová angličtina

Součástí našich kempů je i jazyková příprava. Účastníci našich kempů se pravidelně zdokonalují v angličtině pod vedením odborných lektorů a v zahraničí zkušených trenérů.

10.  Kompenzační aktivity v přírodě

Hokejový trénink je fyzicky i mentálně náročný. Proto u nás dbáme na doplňkové kompenzační aktivity, ke kterým patří pěší výlety do brdských lesů, jízda na koloběžkách a další.

Letní kempy jsou nejen kvalitním tréninkem, ale i zábavou pro všechny zúčastněné. Přijďte a poznáte sami.