Kdo tě potrénuje?
představení trenérů

Naše výcvikové hokejové centrum nabízí mnoho profesionálních programů, pro které je třeba mít kvalitní zkušenosti. mrkni kdo tě může trénovat.

Milan Filipi

Milan Filipi

HLAVNÍ TRENÉR

diagnostika bruslení střelba kondiční trénink individuální tréninky vedení výběrových týmů

Vícemistr extraligy za Dynamo Pardubice, početné starty v reprezentaci ČR. Působil leta jako profesionální hráč v ČR, kde odehrál přes 162 zápasů v extralize a své další hokejové úspěchy prosadil i v zahraničí. Je odchovancem Dynama Pardubice, později hrál v Českých Budějovicích a extraligovém Kladně. Je držitelem trenérské licence B. V HDC Czech Republic  je odborníkem na diagnostiku (Sport Testing, FMS), kondiční trénink, tréninkové plány Skating Analysis a trénink bruslení na skatemill.  Již několik let působí jako profesionální trenér EUHL a při trénování již prošel všemi kategoriemi od náboru až po muže. S mládežnickými týmy se jako trenér pravidelně umisťuje na čelních místech soutěží.

Karel Herr

Karel Herr

Trenér specialista a hlavní metodik

rozvoj tréninkových procesů metodik kempy individuální tréninky vedení výběrových týmů stickhandling bruslení mládež

Trenérské zkušenosti získával Karel Herr v tradičním českém klubu Sparta Praha. Navzdory mládí má Herr už za sebou řadu zajímavých zkušeností, které by mu mohli závidět i mnohem starší trenéři. Jako hráč například vybojoval čtyřikrát titul v Evropské univerzitní hokejové lize za Univerzitu Karlovu. Majitel trenérské licence A kromě jiného učil hokej v Mexiku nebo v Číně. V současné době je trenérem druholigového týmu IHC Písek.

V HDC Czech Republic se zapojuje do rozvoje mládeže především v rámci jednodenních, víkendových i letních kempů.David Ziopulos

David Ziopulos

Hlavní trenér

kondiční trénink korekční cvičení fyzioterapie tréninkové plány výživa

Pochází z Příbrami z hokejové rodiny, hokeji se věnuje od malička. Hrál hokej v několika klubech v ČR. V 15-ti letech přidal ke své kondiční přípravě bojové sporty. Nabídka na první profesionální MMA zápas na sebe nenechala dlouho čekat. Celkem jich má k dnešnímu dni na kontě 13 s bilancí 7 výher. Poslední dvě přípravy na vítězné zápasy strávil po boku UFC zápasníků v nejprofesionálnějším centru bojových umění v Praze. Kondiční přípravě tenistů a hokejistů se věnuje 5 let, především v Praze. Mezi jeho zkušenosti patří trénování silové a kondiční přípravy, trénování boxu a MMA, fyziotréninky, pohybová diagnostika, korekce špatného držení těla, odstraňování špatných pohybových návyků a stabilizaci páteře. V soukromí se věnuje cestování, adrenalinovým sportům a motorkám a rád překračuje svoje limity. Snaží se o progres u sebe i ostatních.

V HDC ČR má vedle organizace a vedení týmu trenérů na starosti krátko-, středně- a dlouhodobé tréninkové plány a komplexní rozvoj hráčů. Jeho specializací je kondiční trénink, korekční cvičení a rehabilitace. David se také věnuje výživě sportovců.

Ing. Petr Hlinka, MBA

Ing. Petr Hlinka, MBA

TRENÉR

obchod fyzioterapie kineziologie funkční trénink kondiční trénink

Absolvent vysoké školy ekonomie a managementu se stále aktivní hráčskou praxí ledního hokeje. Ve své trenérské praxi se zaměřuje především na celkovou sportovní přípravu, funkční trénink a kompenzační cvičení. Je držitelem řady certifikací, včetně vývojové kineziologie, kondičního tréninku dětí a mládeže a rozvoje funkční dynamické stabilizace.

V HDC má na starosti kondiční přípravu, kineziologickou analýzu a funkční trénink.

Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec

Trenér specialista

brankářský trénink

Ondřej Pavelec  je bývalý český profesionální hokejový brankář. V Severní Americe hrál od roku 2005, V NHL působil převážně v klubech Atlanta Trashers a Winnipeg Jets. Svou poslední sezonu NHL odehrál za tým New York Rangers. Jeho premiéra v seniorském týmu české reprezentace se uskutečnila 29. dubna 2010 na LG Hockey Games ve Švédsku. Za reprezentaci odehrál celkem 23 zápasů. Včetně ZOH v roce 2014. V roce 2018 ukončil svoji aktivní kariéru a začal se věnovat trenérské činnosti.

Nyní aktivně působí v HDC Czech Republic jako trenér specialista se zaměřením na brankářské tréninky.

Václav Pipek

Václav Pipek

Hlavní trenér golmanů

trénink brankářů

Václav Pipek je brankářským matadorem druholigového IHC Písek. Kromě Písku prošel juniorkou Českých Budějovic, do dospělého hokeje naskočil v Táboře, vyzkoušel si i štaci u rivala v Milevsku. Do Písku se vrátil v době působení v krajské lize a pomohl mu vrátit se zpět na republikovou úroveň - do 2. ligy.


Již téměř 10 let se věnuje brankářkým tréninkům a rozvoji metodiky. V HDC Czech Republic je zodpovědný za veškeré brankářské tréninkové programy včetně diagnostiky, metodiky a realizace. Programy pro brankáře využívají kromě tréninků na ledě a v hokejovém gymu i nejnovější technologie včetně trenažérů bruslení, programovatelné střelby puků Winmill, biomechanické videoanalýzy a dalších.


Jiří Tlustý

Jiří Tlustý

Trenér specialista

herní činnosti

Jiří Tlustý  je bývalý český profesionální hokejový útočník. Dlouhá léta působil v severoamerické National Hockey League (NHL), kde oblékal dresy oblékal dresy týmu Carolina Huricanes, Toronto Maple Leafs, Winnipeg Jets a New Jersey Devils.  Celkem odehrál ve své seniorní kariéře za  NHL, ELH a AHL 576 zápasů a nasbíral 297 bodů.

Po skončení aktivní hráčské kariéry v roce 2018 se nyní v HDC Czech Republic aktivně podílí na výcviku hráčů všech věkových kategorií. Jeho specializací jsou herní činnosti jednotlivce

Radek Gardoň

Radek Gardoň

Trenér specialista

stickhandling střelba kempy

Radek Gardoň je odchovanec a dlouholetý hráč kladenského hokeje. Většinu své kariéry hrál v kladenském dresu. Působil také v Německu a Japonsku, v roce 1999 se vrátil do svého mateřského klubu, kde působil až do konce své kariéry. Ve své poslední sezóně nasbíral jedenáct kanadských bodů za šest branek a pět asistencí včetně 52 play-off. Jeho rychlé ruce a obratné kličky vždy vynikaly ve hře.


V HDC ČR je Radek specialistou na stickhandling a střelbu. Je to specializovaný trenér, který se zaměřuje jak na individuální trénink, tak na trénování na hokejových kempech.

Mgr. Milan Kabát, PhD.

Mgr. Milan Kabát, PhD.

Trenér specialista

Kondice diagnostika tréninkové plány předsezónní příprava

Milan Kabát je absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu se specializaci Kondiční trenér (Mgr.) Po skončení magisterského studia pokračoval na doktorandském studiu, na kterém obhájil disertační práci v oblasti Sportovní edukologie (PhD.).

V profesionální praxi se zabývá především rozvojem kondičních schopností sportovců, diagnostikou a nastavováním tréninkového programu pro profesionální sportovce. Je držitelem certifikátů v oblasti rozvoje pohybových vzorů, diagnostiky těla a rozvoje kondičních schopností (Functional movement screen 1 + 2, Anatomy trains 1, DNS 1 + 2, Complex Core - stabilisation in sport). Dále je držitelem trenérské licence B a HDTS Group Fusion skating & Diagnostics. V minulosti byl kondičním trenérem slovenské hokejové reprezentace U18 a připravoval více hráčů, kteří působí v NHL a KHL, zda v nejvyšší slovenské a české hokejové soutěže.

V HDC ČR se specializuje na všeobecnou a speciální diagnostiku hráčů na ledě, na hokejovém trenažéru a v posilovně. Dále se zabývá vedením a nastavováním tréninkových programů pro klienty centra, zároveň je školitelem trenérů pro zákaznická centra budované v zahraničí. 

Martin Pouska

Martin Pouska

TRENÉR

brusleni střelba kondiční trénink

Prošel řadou druholigových i prvoligových týmů, ale jeho největší vášní je hokejový trénink. V tom se postupně začal specializovat na techniky bruslení, ve kterých je dnes jedním z největších specialistů. V HDC ČR má kromě celkového rozvoje hráčů na starosti právě zdokonalování techniky bruslení, správného odrazu, výbušnosti, stability i obratnosti.

Ivan Pihávek

Ivan Pihávek

KONDIČNÍ TRENÉR

kondiční trénink všestrannost

Dvojnásobný mistr I. fotbalové ligy za Spartu Praha

Jako hráč prošel fotbalové kluby: Baník Příbram, Dukla Tachov, Sparta Praha, Škoda Plzeň, Viktoria Žižkov, FC Příbram, Dukla Praha, DAC Dunajská Streda – SK

Na národní úrovni závodil v mládežnických kategoriích v atletickém víceboji. Po skončení hráčské kariéry vystudoval PROFI UEFA licenci na Universitě Palackého v Olomouci.

Působil jako profesionální trenér fotbalu u FK Marila Příbram, FK AS Pardubice, FK Union Cheb, FK Příbram, FK Marila Votice, FK Bohemians Praha, SK Kladno, TJ Sokol Hostouň.

V mládežnických kategoriích působil jako trenér U 14 v MAS Táborsko

Trenér krajské fotbalové reprezentace

Šéf sportovních fotbalových tříd Působí jako kondiční trenér vrcholových sportovců – tenis, automobilový sport, triatlon, bojové sporty, fotbal, hokej…

V HDC Czech republic je odborníkem na kondiční přípravu, kompenzační cvičení a všestrannost.

Lukáš Flieger

Lukáš Flieger

TRENÉR

skatmill kempy střelba stickhandling kondiční trénink

Lukáš hrál 1. ligu ledního hokeje za dorost a juniory v domovském týmu HC Příbram. Za muže nastupoval za tentýž tým ve druhé lize. 

Je držitelem trenérské licence "C". V posledních 10 letech získával praxi v práci s dětmi, zejména v náboru a v nácviku techniky bruslení dětí. V posledních letech se zaměřuje zejména na kondiční trénink a posilování.

V HDC se Lukáš zaměřuje kromě tréninku techniky bruslení na hokejovém trenažéru zejména na střelbu a stickhandling. Jeho specializací je kondiční trénink a posilování pro děti a mládež do 15 let.

Věra Pihávková

Věra Pihávková

TRENÉR BOX A KICKBOX

kompenzační cvičení trenér kontaktních sportů

Kondiční trenér - BOX

Mistryně světa v kickboxu s bohatými zkušenostmi z mezinárodního ringu a reprezentačního týmu, vedená v příbramském Pankration gymu. Několik let působila jako vrcholová závodnice v klasickém boxu i kickboxingu a v obou těchto disciplínách reprezentovala ČR. Držitelka titulu Mistra světa, vicemistra Evropy, několika trofejí ze světového poháru a 6násobná mistryně ČR. Absolventka Fakulty tělesné výchovy a sportu University Karlovy v Praze. V HDC Czech republic je odbornicí na kompenzační cvičení, trénink kontaktních sportů a všestrannosti.

RNDr. Pavel Suchánek

RNDr. Pavel Suchánek

Nutriční specialista

výživa

RNDr. Pavel Suchánek je autor či spoluautor více než 50 odborných sdělení, několika publikací, několika kapitol ve 4 odborných monografiích. Odborné příspěvky jsou pravidelně přijímané jako přednášky na tuzemských i zahraničních odborných konferencích. Spolupráce na několika mezinárodních projektech. Vedoucí nutriční specialista české fotbalové reprezentace U15-U21, A-tým, 8 fotbalových akademií.


Výzkumný a vývojový pracovník Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM)

Lektor sportovní výživy trenérů UEFA A a dalších trenérských licencí, školitel sportovních lékařů Fotbalové asociace České republiky (FAČR)

Odborný garant a spoluzakladatel nutričních poraden FitBee

Odborný garant a spoluzakladatel Institutu dietologie a výživy

Odborný garant pobytů zaměřených na změnu životního stylu a zdravé hubnutí v Resortu svatá Kateřina


S HDC ČR spolupracuje Pavel Suchánek v oblasti sportovní výživy jako odborný specialista. Do jeho oblasti patří diagnostika a nastavování výživových plánů sportovců.


Petr Svoboda

Petr Svoboda

TRENÉR

bruslení fitness

Prošel extraligovými kategoriemi mládeže a poté začal studovat na univerzitě. Vystudoval Fakultu Tělesné Výchovy a Sportu UK - obor lední hokej.

Mezi jeho úspěchy patří dvojnásobné vítězství Evropské univerzitní ligy. V roce 2019 je šampiónem českého akademického hokejového mistrovství. Nyní působí jako hlavní trenér v kategoriích mládeže.