Zažij 5 dní profesionálního tréninku v nejmodernějším sportovním centru pro rozvoj hokejových hráčů v ČR. Každý den rozcvička a zapracování, tréninkové jednotky na ledě, na trenažérech bruslení, ve střelecké zóně, ve speciálním hokejovém gymu a venku a závěrečný strečink. Celý kemp metodicky připravuje a vede zkušený profesionální trenér Richard Pinka.

Pro ročníky U8 a starší

Denní programy budou sestávat z jednotlivých tréninkových jednotek:

  • 2 tréninkové jednotky na ledě – důkladné zaměření na hokejové dovednosti, techniku bruslení, power skating, vedení kotouče, střelbu, obratnostní cvičení v rychlosti, rovnovážné situace, herní spolupráce,
  • tréninková jednotka na hokejovém trenažéru bruslení – zaměřená na zdokonalení techniky bruslení,
  • tréninková jednotka ve střelecké a stickhandling zóně – dovednosti rukou, individuální herní dovednosti, technika střelby,
  • tréninková jednotka v hokejovém fitness gymu – koordinace a obratnost v rychlosti, posilování střední části těla (core), plyometrická cvičení, kompenzační cvičení, hry a herní spolupráce,
  • odborná kompenzace a strečink – zaměřeno na zkrácené a oslabené svalstvo
  • regenerace v bazénu nebo na koupališti
  • individuální přístup trenérů ke každému hráči,
  • oběd, svačiny a pitný režim,
  • po celou dobu kempu je nad dětmi zajištěn dohled.
Užijte si kvalitní hokejový kemp v nejmodernějším zázemí centra pro rozvoj a diagnostiku hokejových hráčů v ČR.

Proč se přihlásit na letní hokejové kempy HDC ČR

Letní období je pro hokejové hráče neodmyslitelně spjato s předsezónní přípravou. Zatímco období května a června je věnováno týmové fyzické a kondiční přípravě, zaměřujeme se v období července v našem diagnostickém a sportovním centru HDC Česká republika u dětí a mládeže na rozvoj všestranných hokejových dovedností. Zde je 10 důvodů, proč se přihlásit na letní kempy právě u nás.

1.      Unikátní tréninkové centrum

HDC ČR je největší tréninkové centrum s moderním diagnostickým i tréninkovým vybavením. Vlastní centrum je rozděleno do funkčních zón – diagnostická zóna, fitness zóna, zóna střelby a zóna bruslení. Vedle toho využívá centrum dvě ledové plochy, bazén, venkovní atletické centrum a mnoho dalších sportovišť. Centrum disponuje moderním tréninkovým vybavením a technologiemi: dva trenažéry bruslení, Shooting Navigation (systém na nácvik a vyhodnocování přesnosti střelby), Peripheral Vision (systém na trénink periferního vidění), Life Delay (snímání hráčů kamerovým systémem pro bezprostřední zpětnou vazbu), Winmill (střelecký a nahrávací trenažér), 3 Vertimaxy, kompletní vybavení specializovaného hokejového gymu atd. Vedle toho používáme nejmodernější diagnostická zařízení pro testování kondičně-koordinačních schopností hráčů na suchu, na ledě i na trenažéru bruslení.

2.      Vlastní hokejová hala

Pro období letních kempů máme zapůjčenou celou zimní halu a můžeme tedy přizpůsobovat tréninky na ledě jak počtu hráčů na kempu, tak zařazovat i individuální tréninkové programy. V létě tedy kombinujeme kempy, individuální tréninky i předsezónní přípravu. Tréninkový plán kempů obsahuje  2 ledy denně Po, St, Pá (nebo 1x led a 1 x bazén Út, Čt), které je možné doplnit o individuální trénink se specifickým zaměřením.

3.      Trenažéry bruslení

Moderní hokej vyžaduje rozvoj individuálních dovedností hráčů. K těm patří technika bruslení, individuální herní činnosti (vedení kotouče, přihrávky, střelba,…), periferní vidění a kondice bruslení. V HDC ČR rozvíjíme všechny tyto činnosti kromě tréninku na ledě zejména na trenažérech bruslení. Neustálá korekce ze strany trenéra, permanentní zpětná vazba hráčům kamerovým systémem, Laser Guide, sklon roviny bruslení a další tvoří perfektní podmínky pro trénink.

4.      Střelecká zóna

Více než 260m2 syntetického ledu umožňuje nácvik střelby, stickhandlingu, přihrávek a dalších individuálních činností pro jednotlivce i skupiny hráčů na bruslích i bez nich. Systém Shooting Navigation (systém na nácvik a vyhodnocování přesnosti střelby) a střelecký a nahrávací automat Winmill doplňují ideální tréninkové podmínky.

5.      Gym

Suchá příprava hokejistů vyžaduje odpovídající prostředí pro nácvik síly, síly v rychlosti, výbušnosti, zrychlení i kondice. Náš hokejový gym představuje pro takovýto trénink optimální prostředí. Silová zóna, funkční zóna, plyo-zóna, aerobní zóna a zóna agility tvoří logické členění. Dráha pro zátěžové saně, Vertimaxy, rotopedy, závěsné systémy TRX, nestabilní podložky Bosu a mnoho dalších doplňují základní vybavení činkami, medicinbaly, švihadly, expandery a dalším.

6.      Regenerace v bazéně

V žádném tréninkovém programu nesmí chybět regenerace. HDC ČR v letních kempech využívá bazén, který se nachází hned vedle centra. Odborný dozor trenérů zajišťuje optimální regeneraci a přípravu na další trénink.

7.      Profesionální trenéři

Klademe důraz na odbornost a zkušenost. Naši trenéři kromě trenérských licencí procházejí neustálým vzděláváním centra HDC ČR. Dbáme na specializace pro všestranný rozvoj hráčů. Máme specializované trenéry na kondici, techniku bruslení, vedení kotouče a střelbu, herní dovednosti,